zeynep erkan

Zeynep Erkan


Boğaziçi Üniversitesi’nden simultane çevirmenlik doğumlu bir reklamcı. Reklam master’ını İngiltere’de yaptı. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin 3 büyük ajansı Medina Turgul DDB, Grey Worldwide ve Manajans'da geçti.
Daha sonra Unitim Holding’de aralarında Ralph Lauren, Tommy Hilfiger ve Accessorize'ın bulunduğu 6 moda markasının Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’nü yaptı.

Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sunduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda tutkusuyla birleştirmek istedi ve London College of Fashion ve Central Saint Martins'den stil danışmanlığıyla ilgili farklı alanlarda sertifikalarını alarak, tüm hizmetlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunduğu GerçekSen’i kurdu. Stil danışmanlığını bir ihtiyaç değil, bir araç olarak görüyor. Bu yolla müşterilerinin hayatına dokunmayı ve fark yaratmayı seviyor. Birlikte yapılan alışverişlerden, analizlerden ne kadar zevk alsa da insanların geçirdiği değişimden sonra edindikleri tecrübeleri her şeyin üstünde tutuyor ve bunları paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyor. “Kimse durup dururken stil sahibi olmalıyım demez. Böyle bir ihtiyaç yok. Mutlaka hayatlarında gerçekleştirmek istedikleri başka bir şey vardır. Bunun için bir değişim geçirmeniz gerektiğini hissedersiniz ve görünüşünüz ilk adımdır. İşte bunu birlikte yapıyoruz.” diyecek kadar bu işi ciddiye alıyor. Belki bu yüzden Turkcell, İş Bankası, Nokia, TüvTürk gibi şirketlere verdiği profesyonel stil ve trend eğitimlerine de eğitim değil, sohbet demeyi seviyor. Kişisel ve kurumsal stil danışmanlığının yanı sıra 2010 yılından beri İMA'da (İstanbul Moda Akademisi) eğitmenlik yapıyor, Kanyon AVM gazetesini hazırlıyor ve Avea Kadın Yaşam Paketi'ne içerik hazırlıyor. Forum AVMler ve Gordion AVM sponsorluğunda modayla ilgili tüyolar verdiği #kurtarbizizeynep projesini yürütüyor. Daha insani yönlerini merak ediyorsanız Burcu Yengeç, yükseleni Kova olarak ortaya karışık bir ruh halinde. Müşterilerine bir Yengeç hassaslığında yaklaşıyor, bir Kova’nın özgüveniyle destek oluyor. Forbes'da moda yazarlığı, Elele'de ise stil editörlüğü yaptı. Halen farklı mecralarda yazarlık yapıyor. Styling ve sosyal medya yönetimi alanlarında markalara destek vermeye devam ediyor. Bir de moda blogu www.fashistanbuller.com var.